SC20E

Машина за чистење на подови што е лесна и практична за употреба. Особено е погодна за чистење на тесни ходници во училишни згради, чистење на мали маркети, механички работилници и слично. Лесна за транспортирање од една на друга локација. Со 20м кабел овозможува повеќе часовно работење без прекин.

Дополнителни информации

Димензии ДхШхВ

560 х 1070 х 1050 mm

Напон на струја

230V/50Hz

Работна ширина

360 mm

Ширина на сушење

560 mm

Вкупна моќ

900 W

Резервоар за чиста вода

20L

Резервоар за нечиста вода

20L

Теоретски капацитет за чистење

1400 m2/h

Притисок на четката

10kg

Тежина

42kg

Brand

Star

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SC20E”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

1 × 5 =