SW 32 P

Опис

Правосмукалка за влажно и суво смукање. Неопходен партнер за професионално чистење со непобедлив сооднос цена- перформанси. Со 30 литри волумен на резервоарот, моќен мотор, строга поделба на воздухот за ладење, интегрирана регулација на протокот на воздух и функцијата дување. Циклон кертриџ во резервоарот за осигурување ниско пенење, обновување на нечиста вода за супериорна заштита на моторот. Безбедно чување на додатоците на машината. Големи тркала, професионален (траен) материјал. Лесно и безбедно ракување.

Гаранција 12 месеци на фабрички дефекти и недостатоци без потрошен материјал. Обезбеден сервис и оригинални резервни делови.

Дополнителни информации

Напон

220 – 230V

Моќност

1250 w

Мах.волумен на воздух

56 л/сек.

Макс. под притисок

260 мбар.

Капацитет на садот

30 л.

Црево за смукање

(Ø38мм) – 2,2м

Кабел за напојување-должина

10 м

Kапацитет на филтер ќесе

11л.

Платнен микрофилтер

да

Филтер за заштита на моторот од прашината

да

Тежина

7,8 kg

Димензии во cm

43х36х58

Ниво на бучава

70dB

Цевки за смукање

2 х 0,5м

Дизна за суво смукање

36см

Дизна за влажно смукање

36см

Шпиц дизна за суво

да

Мала дизна за прашина

да

Циклон кертриџ за влажно

да

Платнена микро филтер ќеса класа М до 1 микрон

да

Brand

Columbus

Columbus се машини за чистење, рибање и сушење на секакви видови тврди подови. Columbus машините се произведуваат во Германија. Машините гарантираат квалитет и долготрајност во работата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SW 32 P”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

3 × 5 =