SW 30 S

Опис

Правосмукалка за влажно и суво смукање. Неопходен партнер за професионално чистење со непобедлив сооднос цена- перформанси. Со 30 литри волумен на резервоарот, моќен мотор, строга поделба на воздухот за ладење, интегрирана регулација на протокот на воздух и функцијата дување. Циклон кертриџ во резервоарот за осигурување ниско пенење, обновување на нечиста вода за супериорна заштита на моторот. Безбедно чување на додатоците на машината. Големи тркала, професионален (траен) материјал.Лесно и безбедно ракување.

Гаранција 12 месеци на фабрички дефекти и недостатоци без потрошен материјал. Обезбеден сервис и оригинални резервни делови.

Дополнителни информации

Моќност

1100 W

Број на мотори

1

Напон

230 V

Протокот на воздух max

54 л/с

Макс. вакуум

210м/бар

Капацитет на садот

32 л

Црево за смукање

2,5м

Платнен филтер

да

Тежина, празна

13.5 kg

Димензии во cm

44.5 х 44.5 х 65

Brand

Columbus

Columbus се машини за чистење, рибање и сушење на секакви видови тврди подови. Columbus машините се произведуваат во Германија. Машините гарантираат квалитет и долготрајност во работата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SW 30 S”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

twenty − seven =