TA 50 K 50

Оваа робусна машина за чистење теписи овозможува професионално длабинско и секојдневно чистење на текстилни подни облоги со средна големина брзо и ефикасно. Моќниот вшмукувачки мотор со 333 милибари вакуумска моќност сигурно ги собира честичките од нечистотија длабоко во влакното и површините може повторно да се користат брзо. Контактниот притисок на валјакот за четка и алатката за вшмукување може совршено да се прилагоди на висината на тепихот.

Дополнителни информации

Димензии ДхШхВ

500х860х950 mm

Работна ширина

500 mm

Ширина на смукање

720 mm

Волумен на распрскување

4,5 l/min

Работен притисок

9 bar

Тежина

55kg

Моќност

1580 W

Кабел

15 m

Резервоар за чиста вода

50 l

Резервоар за нечиста вода

50 l

Моќност на смукање

333 mbar

Проток на воздух

45 l/s

Brand

Columbus

Columbus се машини за чистење, рибање и сушење на секакви видови тврди подови. Columbus машините се произведуваат во Германија. Машините гарантираат квалитет и долготрајност во работата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “TA 50 K 50”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

3 × 1 =