SX 44

Опис

Mашината SX 44 е професионален екстрактор за темелно чистење на меки површини ( теписи, теписони, душеци, тапациран мебел). Благодарение на големата всмукувачка моќ и високиот притисок на пумпата, перфектна е за чистење на извалкани површини во хотели, детски градинки, станови, болници, седишта во возила, фотељи, душеци и сл.

Пере и суши на лице место каде што се постелани теписите. После 24 часа подлогата е потполно сува. Работи на принцип на екстракција на нечистотијата со вшприцање на вода со детергент под притисок во подлогата и во исто време нечистотијата ја смука во посебен резервоар така да не останува нечистотија на подлогата. Многу е едноставна за ракување, нема потрошен материјал кој се аби со експлоатација и не е потребен сервис и одржување без да покаже дефекти. Изработена е од квалитетен материјал која и овозможува долг век на експлоатација.

Можност за додавање на рачен адаптер за чистење на седишта во автомобили, мебел и сл површини кој не е вклучен во стандардната опрема и се додава опционално.

Дополнителни информации

Напон

230V (монофазна)

Номинална сила

1500-1570W

Ширина на дизна за смукање

26см

Сад за чиста вода

14L

Сад за нечиста вода

14L

Мотор за вшмукување (вакуум)

1540W

Подигање на водата во висина

210см

Притисок на распрашување

3,5bar-4b

Количина на распрашување

1,5L/min

Протокот на воздух max

50L/s

Макс. вакуум

220mbar

Број на спреј дизни

1бр.

Рачен адаптер со дизна

1бр.

Црево и цевка за смукање

3,5m

Кабел за напојување-должина

10m

Тежина

12kg

Димензии во cm

30x42x53см

Brand

Columbus

Columbus се машини за чистење, рибање и сушење на секакви видови тврди подови. Columbus машините се произведуваат во Германија. Машините гарантираат квалитет и долготрајност во работата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SX 44”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

4 × five =