AKS 70 VM 62

Овој компактен, моќен чистач на возење со моќен бензински мотор HONDA е идеален за чистење на надворешни површини со средна големина. Овој чистач за возење со цврста челична конструкција може лесно да совлада наклони до 20%. Постојано добри перформанси на метење се гарантирани благодарение на површината на филтерот од 6 m², која може ефикасно да се чисти за време на работата со електричниот шејкер за филтерот

Дополнителни информации

Димензии ДхШхВ

1430х910х1140 mm

Начин на метење

Централна роло четка

Работна ширина без бочна четка

700mm

Со 1 бочна четка

920mm

Со 2 бочни четки

1150 mm

Тежина

390 kg

Мотор

Бензински мотор Honda

Моќ

4kW

Погон на движење

хидрауличен, предни тркала

Работно искачување

20%

Максимална брзина

7,7 km/h

Вакуум

Да

Резервоар

62 l

Филтер

6м ²

Brand

Columbus

Columbus се машини за чистење, рибање и сушење на секакви видови тврди подови. Columbus машините се произведуваат во Германија. Машините гарантираат квалитет и долготрајност во работата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “AKS 70 VM 62”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

twenty − fifteen =