Inox Professional 7500

Опис

Inox Professional 7500 e професионална машина за чистење со пареа, која може да се користи во повеќе области: хотели, кујни, болници, магацински простори, канцеларии итн.

Нејзината моќност од 7500 вати и притисок од 9 бари е комбинација која резултира со квалитетночистење на површините, со многу жешка пареа,а притоа штедејќи голема количина на вода. Машината е комбинирана со хидросмукалка која автоматски ја собира нечистотијата која се собира во текот на чистењето. За поефикасно чистење има опција за додавање на детергент, а исто така има и дигитален дисплеј којшто овозможува следење на притисокот, количината на вода и други опции поврзани со неа.

Дополнителни информации

Боја

Cива/челик

Производство на пареа

Kонтинуиран проток со автоматски систем за полнење

Температура на пареата во котелот

176 ° C

Време потребно за загревање

4 min

Притисок

9 bar

Потрошувачка на енергија во котелот

3200 W

Волумен на котелот

2 l

Пареа EV1

84 g/min

Количина на вбризбување на детергент

10 cc/min

Материјал на котелот

Нерѓосувачки челик AISI 304

Регулирање на црево за пареа

Активација на пиштолот, со дигитален приказ на предниот панел

Вшмукувачка моќ на хидросмукалка

23 kPa

Потрошувачка енергија на хидросмукалка

1200 W

Вкупна потрошувачка на енергија

3400 W

Моќност на надворешна хидросмукалка

1300 W

Напон

230V AC / 50Hz

Капацитет на резервоар за отпад

15 ј

Аларм за нивото на водата

Визуелни и звучни

Индикатор за притисок

Визуелна

Капацитет на резервоар за детергент

3 l

Ниво на аларм за резервоарот за детергент/топла вода

Визуелни и звучни

Вбризгување на топла вода + пареа

364 g/min

Подножје за надворешна хидросмукалка

Шуко 230V 16A

Активирање на детергент

На копче од рачката

Активирање на детергент/топла вода

Активација на пиштолот, со дигитален приказ на предниот панел

Енергија на пумпата за вода

48W 220 / 240V AC / 50Hz

Ниска тензија на напон на рачката

9V DC

Кабел за напојување-должина

7 m

Капацитет на резервоар за топла/ладна вода

5 l

Моќност на пумпа за топла вода/детергенти

48W 220-240V AC / 50Hz

Тежина на хидросмукалка

6.5 kg

Нето тежина ( само машина )

25 kg

Димензии (WxDxH)

665x420x520 mm

Димензии на хидросмукалка

320x320x500 mm

Сертификат

CE

Brand

Steam

Професионални и индустриски машини за чистење со помош на пареа која достигнува температура до 180 степени. Машините можат да најдат примена во скоро сите индустриски гранки, бидејќи имаат најразлични приклучоци за чистење во погони, подови, кујни, тоалети , мебел, прозорци и врати, тешко достапни места како што се радијатори, внатрешно чистење на автомобили итн. Голема предност кај нив е што чистат еколошки без употреба на детергенти и пареата која што се произведува има многу низок процент на влажост што овозможува заштеда на вода и брзо сушење на површинте!

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Inox Professional 7500”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

five − 1 =