XSTEAM

Опис

Inox Industrial 9000 e индустриска машина за чистење со пареа, која може да се користи во индустриски погони најчесто во производствени погони, каде што се произведува храна, лекови и се она што има потреба од темелно чистење и уништување на бактериите. Нејзината моќност од 10 800 вати и притисок од 10 бари е комбинација која резултира со квалитетно чистење на површините, со многу жешка пареа,а притоа штедејќи голема количина на вода. Машината оди заедно со хидросмукалка која автоматски ја собира нечистотијата која се собира во текот на чистењето. Исто така има 2 отвори за чистење со пареа за паралелно чистење со 2 дизни, кое заштедува време. За поефикасно чистење има опција за додавање на детергент, а исто така има и дигитален дисплеј којшто овозможува следење на притисокот, количината на вода и други опции поврзани со неа.

Дополнителни информации

Боја

Cива/челик

Производство на пареа

Kонтинуиран проток со автоматски систем за полнење

Температура на пареата во котелот

180 °C

Време потребно за загревање

4 min

Притисок

10 bar

Потрошувачка на енергија во котелот

9000 W

Волумен на котелот

4 l

Пареа 1 отвор

324 g/min

Пареа 2 отвор

220 g/min

Материјал на котелот

Нерѓосувачки челик AISI 304

Вшмукувачка моќ на хидросмукалка

32 kPa

Вкупна потрошувачка на енергија

10 800 W

Моќност на надворешна хидросмукалка

1800 W

Напон

380V AC / 50Hz

Капацитет на резервоарот за антибигор

1 l

Капацитет на резервоар за отпад

21 l

Аларм за нивото на водата

Визуелни и звучни

Индикатор за притисок

Визуелна

Капацитет на резервоар за детергент

5 l

Ниво на аларм за резервоарот за детергент/топла вода

Визуелни и звучни

Детергент / Топла вода / Антибигор моќност на пумпа

48W 220-240V AC/50Hz

Вбризгување на топла вода + пареа

556 g/min

Детергент + пареа

368 g/min

Подножје за надворешна хидросмукалка

Шуко 230V 16A

Активирање на детергент/топла вода

На предниот панел со индикација на дисплејот и копче на пиштолот

Енергија на пумпата за вода

110W 220-240V AC / 50Hz

Ниска тензија на напон на рачката

9V DC

Кабел за напојување-должина

7 m + приклучок од 380V 32A

Капацитет на резервоар за топла/ладна вода

8 l

Тежина на хидросмукалка

7.5 kg

Нето тежина ( само машина )

60 kg

Димензии (WxDxH)

760x623x650 mm

Димензии на хидросмукалка

320x450x630 mm

Сертификат

CE

Brand

Steam

Професионални и индустриски машини за чистење со помош на пареа која достигнува температура до 180 степени. Машините можат да најдат примена во скоро сите индустриски гранки, бидејќи имаат најразлични приклучоци за чистење во погони, подови, кујни, тоалети , мебел, прозорци и врати, тешко достапни места како што се радијатори, внатрешно чистење на автомобили итн. Голема предност кај нив е што чистат еколошки без употреба на детергенти и пареата која што се произведува има многу низок процент на влажост што овозможува заштеда на вода и брзо сушење на површинте!

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “XSTEAM”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

17 + 16 =