Inox 8000

Опис

Инокс 8000 e професионална машина за чистење со пареа која се произведува во Италија под брендот STEAM ITALY SLR, која може да се користи во повеќе области: хотели, кујни, болници, магацини, канцелариски простор итн. Нејзината моќност од 3500 вати и притисок од 10 бари е комбинација која резултира со квалитетно чистење на површините, со многу жешка пареа, а притоа штедејќи голема количина на вода. За поефикасно чистење има опција за додавање на детергент, а исто така има и дигитален дисплеј којшто овозможува следење на притисокот, количината на вода и други опции поврзани со неа.

Дополнителни информации

Боја

Cива/челик

Производство на пареа

Kонтинуиран проток со автоматски систем за полнење

Температура на пареата во котелот

180 °C

Време потребно за загревање

4 min

Притисок

10 bar

Потрошувачка на енергија во котелот

3200 W

Волумен на котелот

2 l

Пареа EV1 (гр / мин)

73

Пареа EV2 (гр / мин)

84

Пареа EV1+EV2 (гр / мин)

100

Количина на вбризбување на детергент

10 cc/min

Материјал на котелот

Нерѓосувачки челик AISI 304

Регулирање на црево за пареа

Се активира пиштолот со зафат,со дигитален приказ на предниот панел

Вкупна потрошувачка на енергија

3200 W

Напон

230V AC / 50Hz

Капацитет на резервоар за отпад

5 ј

Аларм за нивото на водата

Визуелни и звучни

Индикатор за притисок

Визуелна

Капацитет на резервоар за детергент

3 l

Ниво на аларм за резервоарот за детергент/топла вода

Визуелни и звучни

Вбризгување на топла вода + пареа

364 g/min

Активирање на детергент

На копче од рачката

Пумпа за вода на енергија

48W 220 / 240V AC / 50Hz

Ниска тензија на напон на рачката

9V DC

Кабел за напојување-должина

7 m

Капацитет на резервоар за топла/ладна вода

5 l

Детергенти / пумпа за топла вода -моќност

48W 220-240V AC / 50Hz

Нето тежина ( само машина )

17 kg

Димензии (WxDxH)

320x400x320мм

Сертификат

CE

Brand

Steam

Професионални и индустриски машини за чистење со помош на пареа која достигнува температура до 180 степени. Машините можат да најдат примена во скоро сите индустриски гранки, бидејќи имаат најразлични приклучоци за чистење во погони, подови, кујни, тоалети , мебел, прозорци и врати, тешко достапни места како што се радијатори, внатрешно чистење на автомобили итн. Голема предност кај нив е што чистат еколошки без употреба на детергенти и пареата која што се произведува има многу низок процент на влажост што овозможува заштеда на вода и брзо сушење на површинте!

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Inox 8000”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

1 × 5 =