KS 71 BM 60

Овој рачно управуван, екстремно стабилен чистач со батерија обезбедува совршено вшмукување на многу извалкани внатрешни простории. Филтерот од 3 m² може да се исчисти со електричен шејкер за филтрирање за време на работата, со што се обезбедува доследно добро собирање на нечистотијата. Поделбата на единицата за филтрирање, единицата за четка и моторот гарантира долг работен век и работење без проблеми.

Гаранција 12 месеци на фабрички дефекти и недостатоци без потрошен материјал.

Обезбеден сервис и оригинални резервни делови.

Дополнителни информации

Димензии во mm

1260 x 820 x 850mm

Погон на движење

батерии

Принцип на метење

единечна ролер четка

Ширина на метење без бочни

710 mm

Ширина на метење со 1 бочна

880 mm

Тежина празна

87 kg

Тежина со батерии

150 kg

Моторно движење

Да

Моќност

180 Аh 5 (3,1h)

Вакуум

Да

Резервоар

60 l

Големина на филтер

3м ²

Тресач на филтер

Електричен

Brand

Columbus

Columbus се машини за чистење, рибање и сушење на секакви видови тврди подови. Columbus машините се произведуваат во Германија. Машините гарантираат квалитет и долготрајност во работата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “KS 71 BM 60”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 − 10 =