Е 400 Ѕ

Опис

Ова универзална машина извршува рибање на тврди и меки подни површини. Својата ефикасност ја искажува со својата едноставна употреба. Тежината е околу 40 кг. што овозможува да секогаш риба без додатно притискање од работникот. Погодна е за површини каде има инвентар, линии за производство, машини, рафтови, маси, и сл. Бидејќи рачката е флексибилна ( се спушта ) и машината влегува и во понедостапните површини . Нејзиниот радиус на работа е голем и се изразува со голема продуктивност и економичност. Со додатоци на машината може да се врши полирање на подните површини. Опремена е со четка за рибање или со погонска чинија со филц ( зависно од нарачката ), Казанче за чиста вода со детергент кој се шприца со рачка со вентил директно на четката или филцот(на површината што се риба). Може да се употреби за рибање на плочки, други тврди подови како и рибање на теписи и теписони.

Гаранција 12 месеци на фабрички дефекти и недостатоци без потрошен материјал.Обезбеден сервис и оригинални резервни делови

** Најчесто се комбинира со хидросмукалка SW 53 S исто така од програмата на Columbus. Таа може да риба напред , додека со хидросмукалката се собира нечистата вода по неа, оставајќи целосно сув под.

Дополнителни информации

Напон

230V

Моќност

1200W

Работна ширина

400 mm

Работна висина

285мм

Обрт на четката

140о/min

Кабел за напојување-должина

12м

Тежина

40kg

Димензии (WxDxH)

415x550x1200 mm

Резервоар за детергент

15л

Директен погон на вртење без каиши и преноси

да

Brand

Columbus

Columbus се машини за чистење, рибање и сушење на секакви видови тврди подови. Columbus машините се произведуваат во Германија. Машините гарантираат квалитет и долготрајност во работата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Е 400 Ѕ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

nine + 19 =