RA 55 BM 60

Опис

Автомат за чистење со погонски мотор како стандардна опрема за сите апликации од средни до големи области. Ергономскиот облик на контролна табла овозможуваат работа без замор дури и за време на долги смени. Со компактен дизајн и должина од 138 см, се вклопува во сите конвенционални лифтови. Одлични перформанси на вшмукување со ниско ниво на бучава од само 61 dB (A);

Гаранција 12 месеци на фабрички дефекти и недостатоци без потрошен материјал.

Обезбеден сервис и оригинални резервни делови.

Дополнителни информации

Димензии (WxDxH)

1470 x 550 x 1100mm

Работ. површина на четката

550mm

Ширина на сушење

850mm

Капацитет на чистење (теоретски)

2200м²/ h

Тежина на празен

140 kg

Работна тежина

324 kg

Напон

24V

Моќ

1240 W макс

Гел батерии

180 Ah 5

Батерии

2 Броја

Вграден полнач на батерии

да

Резервоар за чиста вода

60 l

Резервоарот за отпадна вода

60 l

Вакум-вшмукување

max. 110 mbar

Мотор на тркалата

да

Мотор на тркалата-моќност

300 W

Брзина на движење

6 км/h

Протокот на воздух max

32l / s

Број на четки

1 број

Обрт на четката

180 о/min

Притисок на четката

30/40кгр.(0,13 N/cm²)

Ниво на бучава

61 / 58 Db(A)

Brand

Columbus

Columbus се машини за чистење, рибање и сушење на секакви видови тврди подови. Columbus машините се произведуваат во Германија. Машините гарантираат квалитет и долготрајност во работата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “RA 55 BM 60”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

one × 3 =