ARA 85 BM 120

Опис

Едноставно незаменлива: Оваа цврста машина за чистење на возење се одликува со лесно ракување и сигурни компоненти. Високиот капацитет на батеријата овозможува ефикасно работење до осум часа. Компактните димензии и малиот радиус на вртење овозможуваат оптимална употреба дури и на најограничените места и без проблем во сите конвенционални лифтови. Со работна ширина од 80 см, оваа машина е идеална за употреба на големи области и како noBAC® верзија за употреба во згради со посебни барања за хигиена.

Гаранција 12 месеци на фабрички дефекти и недостатоци без потрошен материјал.

Обезбеден сервис и оригинални резервни делови.

Дополнителни информации

Димензии (WxDxH)

1380 x 730 x 1325mm

Работ. површина на четката

800 mm

Ширина на сушење

980 mm

Капацитет на чистење (теоретски)

5600 m²/h

Тежина на празен

263 kg

Работна тежина

695 kg

Напон

24V

Моќ

2290 W maks

Гел батерии

240 Ah 5

Батерии

4 бр.во сет

Вграден полнач на батерии

да

Резервоар за чиста вода

100 l

Резервоарот за отпадна вода

115 l

Вакум-вшмукување

max. 170 mbar

Протокот на воздух max

33 l/s

Мотор на тркалата

750W

Брзина на движење

7 км/h

Број на четки

2 брoja

Вртежи на четката

160 rpm

Притисок на четката

50кгр.(0,13 N/cm²)

Ниво на бучава

64/60 Db(A)

Brand

Columbus

Columbus се машини за чистење, рибање и сушење на секакви видови тврди подови. Columbus машините се произведуваат во Германија. Машините гарантираат квалитет и долготрајност во работата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ARA 85 BM 120”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

6 + 16 =