HS1001

Оваа моќна и лесна за контрола машина со голема брзина обезбедува завршна обработка со висок сјај на големи површини. Загарантиран е супер сјај дури и на најтешките површински премази благодарение на брзината од 1000 вртежи во минута. Ограничувањето на механичкиот притисок сигурно ја штити подната покривка од изгореници.

Категорија

Дополнителни информации

Должина ДхШхВ

500 х 770 х 1160 mm

Работна ширина

500 mm

Работна висина

330 mm

Бучност

63 dB(A)

Тежина

42,5 kg

Напон

230V/50Hz

Моќност

1500 W

Кабел за струја

12m

Брзина на вртење

1000 rpm (о/мин)

Brand

Columbus

Columbus се машини за чистење, рибање и сушење на секакви видови тврди подови. Columbus машините се произведуваат во Германија. Машините гарантираат квалитет и долготрајност во работата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “HS1001”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

five − 4 =