RA 85 BM 90

Опис

Автомат за чистење со погонски мотор како стандардна опрема за сите апликации од средни до големи области. Ергономскиот облик на контролна табла овозможуваат работа без замор дури и за време на долги смени. Со компактен дизајн и должина од 138 см, се вклопува во сите конвенционални лифтови. Одлични перформанси на вшмукување со ниско ниво на бучава од само 61 dB (A);

Гаранција 12 месеци на фабрички дефекти и недостатоци без потрошен материјал.

Обезбеден сервис и оригинални резервни делови.

Дополнителни информации

Димензии (WxDxH)

1380 x 890 x 1235mm

Работ. површина на четката

850 mm

Ширина на сушење

980 mm

Капацитет на чистење (теоретски)

3400 m²/h

Тежина на празен

154 kg

Работна тежина

436 kg

Напон

24V

Моќ

2340 W макс

Гел батерии

285 Ah 5

Резервоар за чиста вода

90 l

Резервоарот за отпадна вода

95 l

Вакум-вшмукување

max. 110 mbar

Протокот на воздух max

32l / s

Мотор на тркалата-моќност

300 W

Брзина на движење

6 км/h

Број на четки

2 брoja

Обрт на четката

180 о/min

Притисок на четката

43/53/63/73kg

Ниво на бучава

60 dB(A)

Brand

Columbus

Columbus се машини за чистење, рибање и сушење на секакви видови тврди подови. Columbus машините се произведуваат во Германија. Машините гарантираат квалитет и долготрајност во работата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “RA 85 BM 90”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

2 × 5 =