RA 43 B20

Опис

Истовремено рибање и сушење на подлогата. Ја управува еден работник и е наменета за помали простории, области. во клиниките, домови за стари лица, училишта, продавници, базени и спа центри, локации – каде компактноста и маневрирањето се одлучувачки.

Нема кабел за напојување од струја. Ја придвижува 24 V напон од гел батерии.

Многу погоден во простории каде има силно оптеретување со движење на луѓе и машини. Темелно ја чисти подлогата до самиот раб ( ќоше). Материјалот од кој е изградена, лесно се чисти и одржува затоа е применлива и во погоните за производство на храна.

Гаранција 12 месеци на фабрички дефекти и недостатоци без потрошен материјал. Обезбеден сервис и оригинални резервни делови.

Дополнителни информации

Димензии (WxDxH)

800x530x790 mm

Работна ширина

430mm

Ширина на вшмукување

730mm

Капацитет на чистење (теоретски)

1720м²/ h

Ниво на бучава

63 / 69 dB(A)

Тежина на празен

65kg

Работна тежина

134kg

Напон

24V

Моќ

900W

Батерии

2 Броја

Гел батерии

76Ah 5

Вграден полнач на батерии

да

Резервоар за чиста вода

20l

Резервоарот за отпадна вода

23l

Вакум-вшмукување

max.110mbar

Протокот на воздух max

32l / s

Четки

1 број

Ротација во минута

180U /min

Притисок, сила

30 kg

Brand

Columbus

Columbus се машини за чистење, рибање и сушење на секакви видови тврди подови. Columbus машините се произведуваат во Германија. Машините гарантираат квалитет и долготрајност во работата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “RA 43 B20”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

3 × three =