RA 35 K 10

Опис

Автоматот овозможува истовремено рибање и сушење на подлогата. Ја управува еден работник и е наменета за помали простории, области. Работи на струја, монофазна со напон 230-240V и се напојува со кабел. Темелно ја чисти подлогата до самиот раб (ќоше).

Големите тркала овозможуваат одлично маневрирање и лесен транспорт, дури и по скали. Кормилото може да се прилагодува во четири висини. Компактен дизајн и мала висина овозможува чистење и под мебел, опрема и други слични пречки. Материјалот од кој е изградена, лесно се чисти и одржува затоа е применлива и во погоните за производство на храна. Чистата и нечистата вода можат да се испуштат во секој момент. Лесно се склопува во најмала димензија за лесен транспорт со мали возила и чување во мали простории (се спушта кормилото).

Гаранција 12 месеци на фабрички дефекти и недостатоци без потрошен материјал. Обезбеден сервис и оригинални резервни делови.

Дополнителни информации

Димензии (WxDxH)

735x490x650m

Кабел за напојување-должина

12м

Напон

230-240V

Моќ

470 W

Капацитет на чистење (теоретски)

1400 m²/h

Тежина на празен

39кгр.

Работна тежина

49 кгр

Ниво на бучава

66 dB(A)

Ширина.на рибање

350мм

Број на четки

1 број

Вртежи на четката

190 о/мин.

Притисок на подлогата

28кгр.

Ширина на сушење

420мм

Протокот на воздух max

14, 5l/s

Под притисок-вакуум

макс.52 mbar

Brand

Columbus

Columbus се машини за чистење, рибање и сушење на секакви видови тврди подови. Columbus машините се произведуваат во Германија. Машините гарантираат квалитет и долготрајност во работата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “RA 35 K 10”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

two × four =